Suzuki

Suzuki

Suzuki

Akyıldız Grub'un temelleri 1984 yılında Erol Akyıldız öncülüğünde İstanbul da 2.el alım satımı faaliyetiyle atıldı.
Akyıldız Grup bugün, otomotiv ile otomotiv yan sanayi alanlarında gayrimenkul geliştirme alanın da , Sigorta alanında ve Spor sektöründe ki teşebbüsleriyle ulusal pazara yönelik olarak 70 kişilik çalışma ekibiyle çalışan hızla ve emin adımlarla büyüme ivmesine devam eden Güçlü bir ticaret kuruluşu grubudur.

Otomotiv sektöründeki yetkili bayilik ağına ilk olarak 1993 yılında Üretimi Türkiye de yapılan Genoto bayiliği ile başlayan Akyıldız Grup, 2005 yılında Japon Markası Daihatsu yu 2010 Yılında Anadolu Grubu distribitörlüğünde ki Geely markasını 2011 Yılında dünyanın en prestijli markaları arasında gösterilen Japon otomobil markası Mazda yı 2012 Yılında Suzuki MArkasını portfoyüne kattı.

Otomotiv satış sonrası servis hizmetlerini ilk olarak 2005 yılında Daihatsu ile başlatan Grup, Mazda Suzuki ve Geely markasının da yetkili servisi olarak Çekmeköyde ki 4000 m2 kullanım alanlı devasa 4S plazasında hizmetini verdiği markaların müşterileriyle buluştuğu, güçlü servis altyapısına sahip olarak koşulsuz müşteri memnuniyeti odaklı hizmet veren , Hasar anında 7/24 yol yardım hizmeti bulunan Sigorta şirketleriyle anlaşmalı servis kapsamında çalışan alanında uzman güleryüzlü Hasar danışmanlarıyla ömürlük hizmet veren bilinçli bir kuruluştur.

Otomotiv yan sanayi sektöründe ki yetkili bayilik ağına 2005 yılında Trafik müşavirliği hizmeti ile 2009 yılında Akü de Marka olan Varta akü ile 2009 yılında Egzoz emisyon ölçüm istasyonu ile 2010 yılında A HİJYEN CAR ile (Otomotiv firmaları, otomobillerin belirli aralıklarla boya bakım ve temizliğinin yapılmasını tavsiye ederler. İyi ve zamanında yapılan bakım size para ve zaman kazandıracağı gibi, aracınızın ömrünü de artıracaktır. Periyodik aralıklarla yapılan bakımlarla, birçok tamir masrafından da kurtulabilirsiniz. Bu nedenle Akyıldız Grup bünyesine A Hijyen markasını da ilave etti. Aracınız A Hijyen ile ilk günkü görünümünü kazanacak ve çevresel koşullardan daha az etkilenecek oto koruma detaylı temizlik sistemleri ile hizmet vermektedir) 2011 yılında A Rent a CAR ile 2011 yılında Bilinirliği Türkiye pazarındaki uzun süreli varlığıyla kanıtlanan Japon markası michelin lastiklerini bünyesine katmasıyla devam etti.

Sigorta sektöründe ki yetkili acentelik ağına ilk olarak 2003 yılında Başak Sigorta ile başlayan Akyıldız Grup 2005 yılında Güneş Sigortayı 2007 yılında Ergo sigortayı 2011 Yılında Anadolu sigortayı 2012 Yılında Allıanz Sigortayı portfoyüne kattı.

Spor sektörüne girişi 2009 yılında Üsküdar Altunizade de ki Planet Spor kompleksini bünyesine katmasıyla gerçekleşti.

Gayrimenkul geliştirme sektöründe ki ilk adımı 1991 yılında atan Akyıldız grup 20 yıl boyunca bir çok gayrimenkul yapılandırmasıyla adından bahsettirmeyi başarmıştır.